بازنگری شاخص‌های ارزیابی جشنواره لقمان حکیم/ برپایی نمایشگاه دستاوردهای واحدهای علوم پزشکی دانشگاه آزاد

دکتر اربابی

دبیر کمیته اجرایی جشنواره لقمان حکیم اعلام کرد: در جشنواره امسال، شاخص‌های ارزیابی نسبت به نخستین جشنواره بازنگری شده است. علاوه بر این، در حاشیه برگزاری این جشنواره، نمایشگاه دستاوردهای واحدهای علوم پزشکی همراه با غرفه ابداعات و اختراعات برگزار خواهد شد.
دکتر سپیده اربابی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری آنا با توجه به برگزاری جشنواره لقمان حکیم به میزبانی واحد علوم دارویی اظهار کرد: جشنواره لقمان حکیم فرصتی برای رسیدن به نگرشی تازه و عمیق‌تر نسبت به دستاوردهای ارزشمند و آشنایی و ارتباط با بیش از 90 واحد فعال در حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی است.
معاون پژوهش و فناوری واحد علوم دارویی با دعوت از استادان، دانش‌آموختگان و دانشجویان برای ثبت‌نام در سایتجشنواره به آدرس jashnvareh.med.iau.ir در فرصت محدود باقیمانده از آنان خواست علاوه بر مطالعه شاخص‌ها و انتخاب حیطه و محور، نسبت به تکمیل اطلاعات بر روی فرم‌های مربوط و ارسال مستندات خود در هر یک از بندها نسبت به ارسال هرچه سریعتر آثار در چهار حیطه آموزش، پژوهش، خدمات سلامت و دانش آموختگان اقدام کنند.
دبیر کمیته اجرایی جشنواره لقمان حکیم با توجه به میزبانی واحد علوم دارویی بر اساس ابلاغ رسمی معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، با مغتنم شمردن فرصت استثنایی گردهمایی دست‌اندرکاران حوزه‌های علوم پزشکی دانشگاه از سراسر کشور اظهار کرد: این جشنواره نه تنها فرصتی برای رسیدن به نگرشی تازه و عمیق‌تر نسبت به دستاوردهای ارزشمند علوم پزشکی دانشگاه است، بلکه فضایی صمیمانه و استثنایی برای ارتباط و آشنایی بیش از 90 واحد فعال در حوزه علوم پزشکی با توانمندی‌های یکدیگر است.
وی با بیان اینکه سال گذشته جشنواره لقمان حکیم از سوی دکتر لاریجانی قائم مقام ریاست دانشگاه در حوزه علوم پزشکی و مدیران ستادی معاونت علوم پزشکی با هدف ایجاد فضای رقابتی و کیفی‌تر کردن فعالیت‌های جاری آموزشی و پژوهشی پایه‌گذاری شد، ابراز امیدواری کرد با بهره‌گیری از تجربه‌های پیشین، در سایه شکل‌گیری این فضای رقابتی و با حمایت‌های بی‌شائبه دکتر رضایت رئیس واحدعلوم دارویی و همکاران و دست‌اندرکاران بتوانیم نسبت به شناساندن هر چه بیشتر توانمندی‌های دانشگاه، توسعه همکاری‌های حقیقی و حقوقی و ایفای نقش در ارتقای جایگاه دانشگاه در درجه‌بندی‌های ملی و بین‌المللی اقدام کنیم.
خانم دکتر اربابی با اعلام اینکه دومین جشنواره لقمان حکیم مانند سال گذشته در 4 حیطه و مجموعا 12 محور در هفته اول شهریور برگزار می‌شود به آنا گفت: در جشنواره امسال، شاخص‌های ارزشیابی نسبت به نخستین جشنواره، بازنگری شده و برای اطلاع شرکت‌کنندگان برروی وب سایت حاضر درج شده است.
دبیر کمیته اجرایی جشنواره لقمان حکیم ادامه داد: وجه دیگر تفاوت این جشنواره با جشنواره اول، تفکیک ارزیابی فعالیت‌های پژوهشی در بخش‌های علوم پزشکی، علوم دارویی، دندانپزشکی و علوم پایه است. علاوه بر این، متفاوت از جشنواره سال قبل و در حاشیه برگزاری جشنواره امسال، نمایشگاه دستاوردهای واحدهای علوم پزشکی همراه با غرفه ابداعات و اختراعات برگزار خواهد شد که طی ایجاد این فضای خلاقانه، پروتوتایپ‌هایی که قبلا مورد ارزیابی اولیه قرار گرفته‌اند به شکل حضوری مورد داوری نهایی قرار خواهند گرفت.
وی با قدردانی از اعضای شورای اجرایی و کمیته‌های علمی و اجرایی جشنواره و حمایت مرکز توسعه پژوهش، فناوری و نوآوری علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، یادآور شد: آثار برگزیده در کتابچه جشنواره منتشر شده و به آثار برتر جوایز نقدی ارزشمند همراه با تندیس ویژه تعلق خواهد گرفت.

 

☼بازدید کل: 70,107 ☼امروز: 12 ☼دیروز: 94 ☼این صفحه: 958 ☼آنلاین: 1 جزئیات